» 
»
 

Chicago'da silahlı saldırı: 9 kişi öldü 33 kişi yaralandı

ABD'nin suç başkenti olarak tabir edilen Chicago kentinde, Noel'e rastlayan geride bıraktığımız hafta sonundaki silahlı saldırılarda 9 kişi hayatını kaybetti, 33 kişi ise yaralandı.

ABD'nin Chicago kentinde, Noel tatili sırasında çok sayıda silahlı saldırı yaşandığını polis açıkladı. Kentin özellikle güney kesiminde Noel'e denk gelen hafta sonundaki silahlı saldırılarda 9 kişi yaşamını yitirdi ve 33 kişi yaralandı.

Noel akşamı, Labor of Love Apostolic Kilisesi önünde meydana gelen silahlı saldırıda bir kişi öldü ve Westchester bölgesinde ise bir gece kulübünde de bir kişi silahlı saldırıda hayatını kaybetti , 5 kişi yaralandı.

Açıklamalra göre, farklı pek çok olayda bu yıl 701 kişi öldürüldü ve yaklaşık 4 bin 50 kişi ise yaralandı. Silahlı saldırı olayında bir kentin güneyindeki Fernwood bölgesinde bir evde yaşandı. Olayın ardından eve gelen polis ekipleri, iki erkek ve iki kadın cesedi ile karşılaştı. Diğer bir olayda da gençlerin ilgi gösterdiği eğlendce otobüsünde tartışma çıkması sonrasında 3 kişi vurularak öldü ve yaralılar tedavi altına alındı.

Chicago'da 2016 yılında silahlı saldırı olaylarında 701 kişi öldürüldü ve yaklaşık 4 bin 50 kişi yaralandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *