» 
»
 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak OHAL KHK'larını eleştirdi

Türkiye'ye büyük faturalar çıkaracak düzenlemeler yapıldığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak, belirsizlik ve risklerin arttığı değerlendirmesinde bulundu.

Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) çift haneli rakamlara gelen enflasyonun ve ekonomik sıkıntıların ötelenmeye çalışıldığını belirten Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, "Türkiye'ye çok daha büyük faturalar çıkaracak düzenlemeler yapılıyor, halkımızın sırtına daha büyük yükler bindirecek adımlar atılıyor." ifadelerini kullandı.

Budak, KHK'lar ile büyük sorunlara yıl açabilecek yetkilerin verildiğini kaydederek, sicil affı ile ilgili düzenlemenin yandaş kredilere yarayacağını ifade etti. Varlık Fonu'na aktarılan kamu bankalarının ise denetimden kaçırıldığı değerlendirmesinde bulunan Budak, "Yandaşların sıkıntılı kredilerinin çok daha rahat şekilde yapılandırılacağını söylemek kehanet olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Türkiye ekonomisinin iç ve dış politikalardaki büyük hatalar nedeniyle sıkıntıya düştüğünü belirten Budak, AK Parti'nin günü kurtarmak için referandum sürecinde halkın olumsuz etkileri hissetmemesi adına "OHAL fırsatçılığı" yaptığını iddia etti. Budak "Türkiye'nin geleceği tek adam rejimi için karartılıyor" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *