» 
»
 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Her bedeli ödemeye hazırız

Fuar İzmir'de gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nı ziyareti sırasında konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Üzerimizde baskılar var biliyoruz, önümüzdeki süreçte göreceksiniz. Biz bu ülkenin çıkarı için her bedeli ödemeye hazırız ama her hesabı da soracağız." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fuar İzmir'de Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nın stantlarını gezerek, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Buca ilçesindeki Sosyal Yaşam Kampüsü açılış törenine katıldı.

Kılıçdaroğlu, İzmir'e gelmeden önce İstanbul'da bir grubun saldırısına uğrayan Yeniçağ Gazetesi'ne geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu ifade etti. 146 gazetecinin hapiste bulunduğu bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz edilemeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu "Bizim gibi düşünmeyenlerin bile düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri bir Türkiye istiyoruz" şeklinde konuştu.

Adana mitinginde yaptığı konuşmanın eleştirilmesine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, demokrasi, insan hakları ve kadın erkek eşitliğinin temelinin adaletten geçtiğini, adaletin yolunun ise yargıdan geçtiğini kaydetti. Kemal Kılıçdaroğlu, "Üzerimizde baskılar var biliyoruz, önümüzdeki süreçte göreceksiniz Cumhuriyet Halk Partisi'nin üzerine çok daha ağır baskılar kuracaklar ama bütün vatandaşlarımın emin olmasını isterim. Biz bu ülkenin çıkarı için bu ülkenin vatandaşlarının çıkarı için her bedeli ödemeye hazırız ama her hesabı da soracağız." ifadesini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *