» 
»
 

CHP yurt dışı mitingleri yapmayacağını açıkladı

CHP olarak referandum süresinde yurt dışında miting yapmama kararı aldıklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, Bakan Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptaline ilişkin değerlendirmede bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin Hollanda tarafından iptal edilmesine tepki gösterdi ve referandum sürecinde yurt dışında miting yapmayacaklarını açıkladı. Bingöl, Türk bakanlara yönelik bu davranışları CHP olarak kabul etmediklerini vurgulayarak her fırsatta Türkiye'nin böyle bir davranışı hak etmediğini belirttiklerini ifade etti.

Bingöl, her düşüncenin özgürce ifade edilebilmesi gerektiğini belirterek, uluslararası düzeyde krize dönüşebilecek tu tür yaklaşımların kabul edilemeyeceğini kaydetti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun referanduma yönelik yurt dışı ziyaretleri planladığını ancak Almanya ile yaşanan sorunlar sonrası bu planları iptal ettiğini belirten Bingöl, halk oylaması sürecinde CHP olarak yurt dışında miting yapmayacaklarını, CHP milletvekillerinin de daha öncedeb yapmayı planladıkları yurt dışı çalışmakarını iptal etmeye başladıklarını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *