» 
»
 

CHP'nin referandum şarkısı Emel Sayın'ın Mavi Boncuk’undan uyarlandı

Halk oylaması için CHP şarkısını belirledi. Emel Sayın'ın Mavi Boncuk şarkısından uyarlanan CHP'nin seçim şarkısı kamuoyu ile paylaşıldı.

Uzun süredir CHP'nin üzerinde çalıştığı referandum şarkısı sonunda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun son kararı vermesi ile belirlendi. Kılıçdaroğlu'nun seçenekler arasında tercih ettiği şarkı Emel Sayın'ın Mavi Boncuk şarkısından uyarlandı.

Bir ajansın hazırladığı "Düşmaz kalkmaz bir Allah, Hayır olur inşallah" vurgusunun öne çıktığı CHP'nin referandum şarkısı, Kılıçdarolğu'nun talebi ile "huzur veren" bir kampanya şarkısı talebi üzerine hazırlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger şarkı ile ilgili "topluma huzur ve umut veren bir şarkı oldu, Eminim çok beğenilecek. Zaten gelen tepkiler de çok olumlu." yorumunu yaptı.

CHP Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran ise MYK'ya çok sayıda şarkının sunulduğunu ve Kılıçdaroğlu'nun bunları dinlediğini, son olarak da bu şarkıda karar verdiğini dile getirdi. Şarkı sözlerinde ise hepsinin katkısının olduğunu ifade etti.
CHP'nin referandum şarkı sözleri ise şöyle:

"Düşmez, şaşmaz bir Allah, "Hayır" olur inşallah, Bu kadarı da fazla, Gel kurtul bir "Hayır"la
İnsan beşer, bir gün şaşar mutlaka Emanet edilmez her şey tek akla Muhtaç kaldık bir parçacık huzura Haydi sen de gel şimdiden "Hayır"a

Düşmez, şaşmaz bir Allah
"Hayır" olur inşallah
Bu kadarı da fazla
Gel kurtul bir "hayır"la

Sonu belli olmayan yola girme
Sahip çık yurduna, geleceğine
"Bunca yetkiyi babama vermem" de
Uyanalım bu kabustan el ele
"Bunca yetkiyi babama vermem" de
"Hayır" için hep birlikte Türkiye

Düşmez şaşmaz bir Allah
"Hayır" olur inşallah
Bu kadarı da fazla
Gel kurtul bir "hayır"la

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *