» 
»
 

Cilt kanseri tedavisinde yeni dönem!

Bilim insanları kanser türleri arasında oldukça yaygın olan cilt kanserinde durdurulup, yayılması engellenebilecek yeni bir yöntem geliştirdi. Ayrıntılar haberimizde…

Avustralya’da önemli bilimsel araştırmalara imza atan Melonom Enstitüsü'nde birçok kez tekrarlanan ve uluslararası yapılan testlerde, cilt kanserine yakalanan ve tümörleri ameliyatla alınan üçüncü derecedeki hastalarda, hastalığın yayılmasının engellendiği bulundu.
Araştırma ekibinin başında bulunan enstitünün tıp direktörü Georgina Long, tarafından önemli bir tıp dergisine yapılan açıklamada, yapılan klinik testler sonucunda elde edilen verilerde, hastalığı durdurup, yayılmasını engelleyip, insanların hayatlarını kurtarmayı amaçladıklarını aktardı.

Araştırmacı ekip tarafından hastalara yaklaşık 12 ay süren testler uyguladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bunların bir tanesi bağışıklık artırıcı tedavi, diğeri de hastalığı doğrudan iyileştirmeye yönelik bir tedavi olduğu hastalığı doğrudan iyileştirmeye yönelik tedavide, melanomaya yol açan genin hareketinin bloke edildiği kaydediliyor. Diğer tedavi yönteminde ise bağışıklık sistemi güçlendirilerek melanoma hücrelerine saldırması hedefleniyor.

Georgina Long, ifaderinde bu testlerin sonucunda melanomun (cilt kanserinin) dünyada tedavi edilme yönteminin de değişeceğini de altını çizdi...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *