» 
»
 

Cilt lekeleri için yeni tedavi yöntemi: Enzim peeling

Pek çok kadının cildindeki en rahatsız olduğu konuların başında gelen cilt lekeleri için Uzman Estetisyen Güngen Enzim Peeling yöntemini önerdi.

Enzim Peelingi ya da Işık Peelingi olarak adlandırılan yöntemin cilt lekerlinin giderilmesinde etkilerinden bahseden Profesyonel kalıcı makyaj uzmanı ve Uzman Estetisyen Neslim Güngen, bu yöntemin kimyasal peelingden farklı olarak cildin üst tabakasını soymak yerine salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskıladığını belirtti. Bu şekilde ciltteki melanin oluşumunun azaldığını ifade eden Güngen, cilt lekelerini gidermek için enzim peelinginin daha etkili sonuç verdiğini dile getirdi.

Güngen, Enzim Peelingi yönteminin vücutta bulunan tüm lekelere etkili olmakla beraber özellikle güneş lekeleri, lentigo (yaşlılık lekeleri), melazma (doğum lekeleri) tedavisinde etkin şekilde kullanıldığını ifade etti. Ancak enzim peelingi uygulaması öncesinde aktif enfeksiyon, açık yaralar, aktif uçuk virüs enfeksiyonu, son 3-12 ay arasında geçirilmiş orta ya da derin peeling, yoğun sigara kullanımı, gebelik ve emzirme gibi durumların gözden geçirilmesi gerekiyor. Enzim Peelingi uygulamasında öncelikle cilt temizleniyor ve maske uygulanıyor. 8 saat boyunca ciltte kalan maske daha sonra suyla temizlenerek ikinci aşamaya geçiliyor. Hastaya verilen krem 3 ay boyunca kullanılıyor ve sonuca göre ilk haftadan itibaren 4-6 hafta sonunda tedavi sonuç vermeye başlıyor.

Güngen peeling sonrası için de uyarılarda bulunarak güneş ışığına direk maruz kalınmaması ve solaryumdan kaçınılması gerektiğini belirtti. Tedaviden sonra yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılması tavsiyesinden bulunan Güngen, yaz aylarında şapka ve gözlük kullanımının da önleyici tedbirler arasında yer aldığını ifade etti. Peeling uygulaması bitiminde ilk gün duş alınmaması gerektiğini de belirten Güngen, 1 hafta süreyle ılık duş alınmasını önerdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *