» 
»
 

Cin Hastanesi süresiz olarak mühürlendi

Manevi Şifa Merkezi adı altında Cin Hastanesi olarak bilinen kuruluş, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen incelemesinin ardından süresiz olarak mühürlendi.

Sosyal medya sitesi Facebook üzerinden yapılan paylaşımda, Türkiye'nin ilk büyü bozma ve musallat tedavi merkezi olarak tanımlanan merkezde, kişilerin sorunları öncelikle uzaktan bakımla nokta atışı ile ardından da merkeze davetle seans başı 400 TL, büyü bozmak için ise 200 TL talepte bulunarak, insanlara şifa dağıtıldığı iddia ediliyordu. Manevi Şifa Merkezi olarak açılan bu merkez, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün yürüttüğü inceleme kapsamında süresiz olarak mühürlendi.

Hiçbir şekilde yetki ve ruhsat verilmeyen kuruluşa, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından adres tespiti yapıldıktan sonra, inceleme başlatılmış ve yetkililerden alınan bilgilere göre, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen inceleme kapsamında, Küçükçekmece İlçe Sağlık Müdürlüğü, polis ve zabıta ekipleri, söz konusu merkeze İkitelli'ye gitti. Ekipler, merkezin ruhsatsız ve yetkisiz olduğunu tespit ederek, süresiz olarak mühürledi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ MEMİŞOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Sağlık hizmetinin çok özellikle olarak bilgi ve standart gerektirdiğini belirten İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, insanların sağlığını riske atacak herhangi bir olumsuzluğun kabul edilemez olduğunu belirtmiştir. dini kullanarak istismar eden insanlara tahammülün olmadığının altını çizen Memişoğlu, bu tür, izinsiz, ruhsatsız ve standardı olmayan uygulamalara izin verilmeyeceğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *