» 
»
 

Çin'de hava kirliliğinde kırmızı alarm!

Çin'de yaşanan yoğun hava kirliliğinden dolayı 23 şehirde kırmızı alarma geçilecek.

Çin Ulusal Meteoroloji Merkezi, ülkenin orta ve kuzey bölgelerindeki Şanşi, Hınan, Şaanşi ve Hıbey eyaletinin yanı sıra tiencin kenti ve başkent Pekin'de yarın gece saatlerinden itibaren 6 gün boyunca yoğun hava kirliliği beklendiğini duyurdu. Meteoroloji merkezi, yoğun hava kirliliğinin beklendiği ilgili bölgelerde, yarın geceden geçerli olmak üzere krmızı alarma geçileceğini açıkladı.

Hava kirliliğinin 23 kenti etkisi altına alacak. Mevsimin en yoğun hava kirliliğinin oluşması bekleniyor. Kırmızı alarm boyunca inşaat çalışmalarının askıya alınacağı ve bazı bölgelerde eğitime verileceği belirtildi. Pekkin'de ise bu tedbirlerin yanı sıra ek olarak araç trafiğinde tek-çift plaka uygulaması başlayacak.

Çin, özellikle 2014'ten bu yana çevre ve hava kirliliği ile mücadele etmeye çalışıyor. hızlı kalkınma ve sanayileşmenin bedeli olarak çin'deki büyükşehirlerin çoğu, aynı zamanda dünyanın en kirli şehirleri arasında bulunuyor. Dünyada sera etkisi oluşturan gazların salı9mında ilk sırasda bulunan Çin'de özellikle iki senedir, ülkenin çeşitli bölgelerinde insanlar ciddi hava kirliliği ile karşı karşıya kalıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *