» 
»
 

Çin’de şok iddia! Psikiyatr, 64 hastasını hastaneden kaçırdı

Çin'den yaşanan ilginç olayda, bir akıl hastanesinde görev yapmakta olan psikyatrın 64 hastasını hiç kimseye haber vermeden hastaneden kaçırdığı iddia edildi.

Yabancı haber ajansları tarafından servis edilen haberlerden alınan bilgilere göre olay Çin’in güneybatı kesiminde bulunan Guicou eyaletindeki bir akıl hastanesinde yaşandı. İddialara göre hastanede görev yapmakta olan bir psikiyatr, hasta yakınlarına bile haber vermeden 64 hastasını kaçırdı.

Çin’in Guiyang kentinde bulunan Guihang 300 adlı Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi yetkilileri konuya ilişkin yaptıkları açıklamada, psikiyatr Yang Şaoley'in henüz belirlenemeyen bir sebeple hasta yakınları ve vasilere dahi haber vermeden 64 hastasını kaçırdığını belirtti.

Hastaların kaçırılmasının ardından aralarında doktor ve hemşirelerin de bulunduğu 11 sağlık personelinin iş bıraktığı belirtildi. İddialara göre Yang daha iyi sağlık şartları vaadiyle hastaları kaçırırken, doktor ve hemşireler de daha yüksek ücret için iş bıraktığını ifade ediliyor.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *