» 
»
 

Çin’i etkisi altına alan Magi Tayfunu hayatı felç etti

Magi Tayfunu Tayvan’dan sonra Çin’i vurdu. Saatte 162 KM’yi bulan rüzgar nedeni ile evleri parçaladı. Sokaklar nehre döndü…

Tayland’da bulunan Fujian eyaletini etkisini gösteren Magi Tayfun’u batıya doğru ilerleyerek Çin’e girdi. Tayfun nedeni ile saatte 162 km’yi bulan rüzgar evlerin çatısını uçurdu elektrik direklerini yıktı. Aşırı yağış nedeni ile yollarda meydana selen sel ve heyelanlar sebebi ile bir kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi hala kayıp.

Tayfunun etkisini yoğun olarak gösterdiği bölgelerde uçak seferleri ertelenirken, resmi daireler ve okullar tatil edildi. Fırtınanın etkisinin Çarşamba gününe kadar devam edeceği bildirilirken, sonrasında kuzeybatı yönünde ilerleyerek şehri terk etmesi beklendiği ifade ediliyor.

Magi tayfunu, hafta başında Tayvan'da da etkisini göstermiş ve aşırı yağışın yol açtığı selle felaketi sebebi ile 4 kişi hayatını kaybetmiş, 527 kişi yaralanmıştı. Çinli yetkililer 1600 evin yıkıldığını ve tehlike nedeni ile de yaklaşık 33 milyon kişinin evlerini terk etmek zorunda kalabileceğini bildirmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *