» 
 

Citroen C5 Aircross Şangay Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

Dünya prömiyerini Şangay Otomobil Fuarı'nda gerçekleştiren Citroen C5 Aircross, yeni modelini insan odaklı SUV anlayışı ile üretti. Yeni SUV'un tasarımı oldukça iddialı.

2017 yılının Ekim ayında Çin'de piyasaya sürülecek olan Citroen C5 Aircross Şangay Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. İç mekan tasarımı ile iddialı bir dizayn ortaya koyan C5 Aircross, 2.73 metre dingil mesafesi ile geniş boyutları ve gelişmiş teknolojisiyle konforlu bir sürüş ve modern bir yaşam vaat ediyor. Aracın 2018 yılının ikinci yarısında ise Avrupa'da satışa sunulması planlanıyor.

Günümüzde SUV modellere eğilimin fazla olması nedeni ile pek çok marka bu modele ağırlık vermeye başladı diyebiliriz. Citroen de ürün stratejisinde yeni bir aşamayı işaret ederken bir taraftan geleneksel çizgilerini koruyor, diğer taraftan yeni nesil SUV'ların önünü açıyor. Aircross Concept iki yıl önce Şangay'da tanıtılmıştı ve şimdi C5 Aircross ile marka bu segmentte iddialı olacağını ortaya koyuyor.

4.50 metre uzunluğu, 1.84 metre genişliği ve 1.67 metre yüksekliği ile oldukça geniş ölçüler sunan C5 Aircross, 482 litre bagaj kapasitesine sahip. Panaromik cam tavan, ısıtmalı ve masajlı ön koltuklar, geniş diz mesafesi sunan arka koltuklar ile kullanıcılara ferah bir otomobil sunmayı hedefleyen modelin 12.3 inç TFT dijital gösterge paneli, 8 inç kapasitif HD dokunmatik ekran, Aktif Güvenlik Freni, Aktif Şerit Takip Uyarısı, Durdurma İşlevli Adaptif Hız SAbitleme Kontrolü gibi fonksiyonları da üstün sürüş performansını hedefliyor. Ayrıca C5 Aircross'ta Yol Tutuş Kontrolü, Yokuş Kalkış Destek Sistemi ile donatılmasının yanında Plug-In Hibrid teknolojisine sahip ilk Citroen olması da dikkatleri çekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *