» 
»
 

Cizre Emniyet Müdürlüğü binasına terör saldırısı: 11 polis şehit, 70 yaralı

Şırnak'ın Cizre İlçesindeki, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği yakınlarında bölücü terör örgütü mensupları, sabahın erken saatlerinde bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Hain saldırıda 11 polis memuru şehit oldu. 4'ünün durumu ağır olmak üzere 70'den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.

Cizre'de meydana gelen büyük patlamadan alınan son dakika bilgilerine göre, bölücü terör örgütü üyelerinin yaklaşık 1 ton patlayıcı yüklü olan kamyonu İlçe Emniyet Müdürlüğü girişi, Çevik Kuvvet Grup Amirliği'ne yakın bir noktada infilak etmesinin ardından meydana gelen terör saldırısında 11 polis şehit oldu. 4'ü ağır, 70 kişi ise yaralandı. Meydana gelen patlamadan edinilen bilgilere göre, sabah saat 07:00 sıralarında bir grup terörist tarafından bomba yüklü araçla emniyet müdürlüğü girişinde bulunan polis noktasına saldırı yapıldı. Bomba yüklü aracın terör örgütü mensupları tarafından infilak edilmesi ile büyük bir patlama meydana geldi. Gökyüzüne siyah dumanlar yükseldi ve patlamanın şiddetinden dolayı hem emniyet binasında hem civardaki polis lojmanlarında hem de ilçe merkezindeki birçok binada hasar meydana geldi.

Bombalı saldırıya maruz kalan emniyet müdürlüğü binasında hasarın büyük olduğu ve kullanılmayacak durumda olduğu belirtildi. Saldırının hemen ardından olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılara, sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından, yaralılar Cizre Devlet Hastanesi'ne ambulans ile kaldırıldı. Şırnak-Cizre karayolu ulaşıma kapatıldı. Teröristlerin biran önce yakalanması için geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

Sağlık Bakanlığından konu ile ilişkin açıklama...

Sağlık Bakanlığı tarafından Şırnak Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına teröristlerin bomba yüklü araçla saldırıda bulunmasının ardından bölgeye 12 ambulans ve UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), 2 helikopterin sevk edildiği belirtildi. Cizre'de hastanelerin sağlık personellerinin acil göreve çağırıldıkları ve hastaneye intikal ettikleri, çevre illerdeki hastanelerin de hazırda bekledikleri bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *