Çocuklar için üretilen cep telefonu sadece gündüz çalışacak!

Japon firma, cep telefonu kullanımındaki aşırılık nedeniyle ortaya çıkabilecek yan etkileri ortadan kaldıracak özellikte bir telefon üretti. Çocuklar için özel tasarlanan akıllı telefon sadece gündüzleri çalışacak.

Tone Mobile adlı Japon firması çocuklar için ürettiği akıllı telefon ile aşırı kullanımdan kaynaklanabilecek yan etkileri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Geliştirilen yeni cihaz sadece gündüzleri çalışacak ve çocukların ekrana bakma süresini kısıtlayacak. Tone m17 adı verilen yeni akıllı telefonun önümüzdeki ay piyasaya çıkacağı duyuruldu.

Ebeveynler çocukları ile gün içinde iletişim kurmak istiyor ancak çocuklara iletişim için verilen akıllı telefonlar maalesef onları olumsuz etkileyebilecek düzeyde fazla kullanılıyor. Çocuklarıyla iletişim kurmak isterken onların sağlığının bozulmasına da gönlü elvermeyen bir türlü işin içinden çıkamayan ebeveynler için yepyeni bir akıllı telefon üretildi. Tone Mobile tarafından üretilen Tone m17 1 Ağustos'ta raflardaki yerini alacak. Çocuklar için özel üretilen cep telefonunun fiyatı ise 312 dolar olacak.

12 yaş ve altındaki çocuklar için üretilen cep telefonu özelliklerinden dikkat çeken kullanım sınırlamasına göre ise telefon saat 22.00 ile 06.00 saatleri arasında otomatik olarak kilitlenebilecek. Japonya'da 34 bin 800 yenden satışı gerçekleştirilecek bu cep telefonu aynı zamanda okullarda ve önceden belirlenen yerlerde de otomatik olarak kilitlenmesi mümkün olacak. Ayrıca mesajlaşma uygulamalarına da erişim istenilmesi halinde sınırlandırılabilecek.

TÜM KONTROL EBEVEYNLERDE

Her ne kadar çocuklar için üretilmiş olsa da Tone m17'nin ayarları tamamen ebeveynlerin kontrolünde olacak. Telefonun kullanım süresini kısıtlamak, kullanım yerlerini kısıtlamak, cihaz kilidini açıp kapatmak tamamen ebeveynler tarafından yapılabilecek özellikler arasında yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *