Çocukların dikkat ve zeka gelişiminde destekleyici yayınlar önemli

Çağımızda ebeveyn ve eğitimcilerin en büyük sorunlarından biri de çocuklardaki yaşanan en büyük dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorunu. Uzmanlar bu sorunla mücadele edebilmek için en iyi yöntemlerden birinin çocukluk çağında bilişsel gelişimlerini destekleyecek materyaller olduğuna dikkat çekiyor.

Geleceğin büyükleri çocuklarımızı en doğru ve etkili şekilde eğitebilmek, eğitimcilerin olduğu kadar, anne babalarında ilk sırada yer alan görevidir. Bu bağlamda çocuk gelişimi kitapları, dikkat geliştiren kitaplar ve zeka oyunları gelişim sürecini doğru bir şekilde planlayabilmek için büyük önem taşımaktadırlar.

Son dönemde alanında aldığı ödüllerle de başarısını ortaya koyan Dikkat Atölyesi ekibi titizlikle hazırladıkları yayınlarla aileler ve eğitimciler tarafından oldukça ilgi görüyor. Ekip tarafından hazırlanan İlk eğitici kitaplarım serisi, dikkat geliştiren etkinlikler içeren hidden pictures gizli resimler kitapları, çizgi çalışması kitapları, kalem tutma becerisi kitapları, fark bulma kitapları, dikkat güçlendirme seti, kodlama kitaplarının yanı sıra dikkat geliştiren zeka oyunlarıyla çocuğunuzun bilişsel gelişim sürecinde maksimum başarı hedefliyor.

Dikkat Atölyesi ekibi, dünya genelinde çocukların bilişsel gelişim süreci üzerinde incelemeler yapan araştırmacıların yaptığı gibi, ülkemizde de eğitici kitap ve oyuncakları, eğitim materyallerini çocukların ilgi ve gelişim alanlarına göre inceleyerek, elde ettiği sonuçlarla ortaya çıkan yayınları ebeveyn ve eğitimcilere sunuyor.

Dikkat Atölyesi Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Demir, önemli bir amaca hizmet etmek için başlattıkları bu girişimde geleceğin mimarı çocuklarımızın eğitimini kendi sorumlulukları olarak gördüklerinin altını çizerek, Dikkat Atölyesi ailesi olarak onarın bedensel, ruhsal ve bilişsel olarak gelişimleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Yayınevinin dikkat çeken diğer yayınları arasında bulunan erken çocukluk eğitimi, erken yaşta öğrenme, çocuk gelişimi, kodlama, algoritma öğretimi, ince motor gelişimi, kalem tutma becerisi gibi kitaplar, bilişsel gelişim sürecinde çocukları destekleyerek onlarda dikkat gelişimi, okuma yazma becerisi, hızlı okuma, hafıza gelişimi, yönerge takibi ve unutkanlık konularında önemli bir kaynak oluşturuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *