Çok kullanılan Torrent sitesi olan Kickass kapatıldı!

Dünya’nın en çok bilinen ve çok sayıda kullanıcısı olan torrent indirme sitelerinden kickass.to, kapatıldı. Kickass.to'nun başlıca kapatılma sebebi oyun, müzik ve sinema gibi birçok sektöre büyük zararlar açması oldu.

Tüm dünyada ün sahibi olan Torrent sitesi KickAssTorrent'in sahibi bugün tutuklandı. Tutuklanmasının hemen ardından siteye erişimlerinde kesintiye uğradığı görüldü. Sitenin sık kullanıcıları bu olaydan sonra başka bir kaynak arayışına gerekecek gibi görünüyor. Site sahibi olduğu dedikodusu ile Artem Valuin, uzun süredir Amerika Birleşik Devletleri tarafından aranıyordu.

Polonya polisi, site kurucusu olarak iddia edilen 30 yaşındaki Ukraynalı Artem Vaulin'i Polonya'da tutukladı. Yasadışı olarak, lisanssız oyunlar, filmler, bir çok program ve müzik gibi çeşitli alanlara el uzatan kickass.to birçok ülkede uzun süredir kapalı durumdaydı. birçok ülkede kapalı olmasına rağmen  kullanıcılar çeşitli yollar ile girişi sağladı, bugün kickass.to’ nun tamamen kapatıldığını gören kullanıcılar yeni arayışlar içine girdi.

Dünya’nın en büyük yasadışı indirme sitelerinden birisi olan kickass.to iki farklı telif hakkı ihlali ile suçlama yapılan Vaulin telif haklarını çiğnemenin yanı sıra kara para aklama suçlamasıyla Amerika Birleşik Devleti'nde hakimin karşısına çıkacak.

The Pirate Bay'i bile geçerek popülerlik anlamında zirveye ulaşmış olan KickAssTorrents, bugüne kadar çoğunlukla manşetlere kapak olmaktan kendini koruyabilmişti. Şikayetlere göre sitenin ayda yaklaşık 50 milyon eşsiz ziyaretçiye sahip olduğu iddia ediliyor.

Torrent sitesi için kapatma işleminde, sitelerin ilerleyen zamanda model ve biçim  değiştirerek IP adresi hızla değişen, hack'lenmiş bilgisayarlar sayesinde hizmet sunmaya başlamasına neden olacağı düşünülüyor. Bu yöntemi kullanmak için pratik bir şekilde yasa dışı forumlar üreterek her birkaç dakikada IP adresi değişikliği yapılıyor. Bu nedenle kapatma girişimlerini oldukça zorlaştırıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *