» 
»
 

Çöpten önce bacak çıktı! Ardından kan donduran vahşet

Adana polisi, çöp ayrıştırma tesislerinde bulunan ketik bacağın, yalnız yaşayan 27 yaşındaki Songül Erçil'e ait olduğunu tespit etti. Ancak ayrıntılar pes dedirtti. Erçil'in tuvalette bir kahvehane çalışanı tarafından önce boğulduğu, ardından kafasına çekiçle vurularak öldürüldüğü ve 5 parçaya ayrılıp çöp kutularına atıldığı iddiaları ortaya atıldı.

3 Aralık Cumartesi günü, Adana'nın Sarıçam İlçesine bağlı Teditepe Mahallesi'nde, Adana Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Arıtma ve Ayrıştırma tesisindeki görevliler, çuval içerisinde çorap, kot pantolon ve ketik kadın bacağı bulunca durumu polise bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı olan Cinayet Büro ekipleri, kıyafet ve ketik bacak üzerinde incelemeler yaptı. Bacağın kesilme şekli ve bacağın üzerinde kot pantolon ile çorap olması nedeniyle cinayetin 1-2 gün önce gerçekleştirilmiş olma ihtimali üzerinde durdu.

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak'ın talimatı üzerine, cinayetin aydınlatılması için özel bir ekip kuruldu. Özel ekip, cinayete kurban gittiği tahmin edilen kadının vücudunun diğer uzuvlarını aradı ve ketik bacağın bulunduğu bölgede koku ve kolekül köpeği ile birlikte arama yaptı. Polis, yaklaşık 30 mahalledeki 500 çöp konteynırının güzergâhındakı 25-30 yaş arasındaki kayıp kadın başvurularını da araştırmaya aldı. Kimsenin kayıp başvurusunda bulunmadığını öğrenen ekipleri, kadının kimsesiz ve yalnız yaşayan birisi olduğu kanaatine vardı.

Yapılan araştırmalar neticesinde ekipler, Kasalar Çarşısında bir pansiyonda yalnız yaşayan ve kendisinden bir haftadır haber alınamayan 27 yaşındaki Songül Erçil ismine ulaştı. Etraftaki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis ekipleri, genç kadının en son 30071 Sokak'ta göründüğünü tespit etti. Bu sokakta yoğunlaşan cinayet masası ekipleri, kahvede çırak olarak çalışan 37 yaşındaki F.K.'nın Erçil'in kaybolmasının hemen ardından Uşak'a gittiğini belirledi. Takibe alınan F.K., Adana'ya döndüğünde gözaltına alındı.

ULTRAVİYOLE IŞIKLA İNCELEME: KAHVEHANEDE YOĞUN KAN LEKESİNE RASTLANDI

Zanlı, polis sorgusunda kimseyi öldürmediğini ileri sürdü. Ancak yapılan incelemede kahvehanede boyalı kadın saçı bulundu. Detaylı incelem sonrasında birçok yerde aynı saç teli bulundu. Olay yeri İnceleme Müdürlüğüne ait ekipler, kahvehanenin tuvaletinde Ultraviyole ışık ile araştırma yaptı ve yoğun kan lekelerine rastlandı. Zanlı, önüne deliller konulunca cinayeti işlediğini itiraf etti.

BIÇAK VE KESERLE 5 PARÇAYA AYIRDI

Zanlı F.K. verdiği ifadede, gece saatlerinde Elçil'in kahvehaneye geldiğini iddia attı. Erçil'in tuvalette uyuşturucu kullanmak istediğini, kendisinin buna müsade etmediğini ve onu kovduğunu dile getirdi. Ancak Erçil'in hakaret etmesi ile sinirlenip, Erçil'i elleriyle boğduğunu itiraf etti. Ardından çekiçle kafasına defalarca vurduğunu, tuvalete cesedi götürerek, bıçakla iki bacağını, başını, kollarını ayırdığını kadını daha öncesinde hiç tanımadığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *