» 
»
 

Çörek otu yağının faydaları

Sedef ve akne gibi birçok soruna iyi gelen çörek otu yağının faydaları çok fazla. Çörek otu yağı, siyah kimyon bitkisinden elde edilmektedir. Hastalıkların tedavisinde kullanılan çörek otu yağı aynı zamanda yemeklere de eklenerek lezzet katmaktadır.

Saç dökülmesini en aza indirir ve yeni saç çıkartır, kilo vermeye yardımcı olmaktadır, kış aylarında nezle, grip gibi hastalıkların nedeni açtığı öksürüğe iyi gelir, bronşları temizler, eklem ağrıları ve romatizmaya iyi gelmektedir, kabızlık gidermeye yardımcı olur ve hemoroid için iyileştirici bir etki gösterir, sinir, stres, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir.

Çörek otu yağı uykusuzluk problemi için de kullanılır, bağışıklılık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlar. Vücuttaki toksinleri uzaklaştırarak kilo verimine yardımcı olur. Çörek otu yağı içeriğindeki bileşenler sayesinde kanser hastalığı oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Doğru çörek otu yağı miktarı nedir?

Yeni kullanıma başlayanlar için iki hafta boyunca günde üç kez bir çay kaşığı; Günde bir veya iki kez bir tatlı kaşığı olarak tavsiye edilmektedir. Kapsül formunda olanlar da alınabilir. İki kapsül, bir çay kaşığı miktarına eşittir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *