» 
»
 

Çorum’da ard arda yaşanan depremler paniğe neden oldu

Çorum’a bağlı İskilip İlçesi'nde bugün saat 14.57 ve saat 15.02’de iki ayrı deprem meydana geldi. Richter ölçeğine göre 4.7 ve 4.1 büyüklüğündeki depremler sonrasında bölgede yaşayan halk büyük korku ve panik yaşarken, can ve mal kaybı olmadığı bildirildi.

Rasathaneden alınan bilgilere göre yerin 5 kilometre altında meydana geldiği öğrenilen deprem İskilip ilçe merkezi ve çevre ilçelerinde hissedildi. Sarsıntının etkisini hisseden bölge halkı panik ve korku ile ev ve işyerlerini terk etti. İlk depremin ardından birkaç dakika sonra saat 15.02’de merkez üssü yine Çorum İskilip olan 4.1 olan bir sarsıntı daha yaşandı. Yerin yaklaşık 1.7 kilometre derinliğinde meydana geldiği öğrenilen sarsıntıda Çorum Valiliği ve İskilip Kaymakamlığı, tarafından yapılan açıklamalara göre herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı.

İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, depremin büyük oranda hissedildiğini, herkesin sokaklara çıktığını, İlk elde edilen verilere göre can kaybının yaşanmadığını ifade etti. Öte yandan bir çok binanın cam ve duvarlarında çatlamalar olduğunu belirten Çatma konuya ilişkin çalışmaların devam etmekte olduğunu kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *