» 
»
 

Çözülme devam ediyor: 3 terörist daha teslim oldu

Bölücü terör örgütünde çözülme devam ediyor. Teröristler gün geçtikçe teslim oluyorlar. Bugün de Nusaybin'de 3 terörist daha adalete teslim oldu.

Terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlar devam ederken, terör örgütü üyeleri birer birer adalete sığınıyorlar. Üç gündür ard arda teslim olan teröristlerin sayısı gittikçe artıyor. Kaçacak yerleri olmayan ve Nusaybin'de kıskaca alınan terör örgütü üyesi olan 3 kişi bugün güvenlik güçlerine teslim oldular.

Terör örgütünde çözülme devam ediyor. Bugün saat 11:40 saatlerinde Nusaybin'de kıskaca alınan 3 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldular. Ellerinde beyaz bayrak ile güvenlik güçlerine doğru küçük adımlarla ve elleri havada gelen teröristler teker teker teslim oldular. Savaştan harabeye dönmüş Mardin'in Nusaybin şehrinde terör örgütü üyeleri gün geçtikçe adalete sığınıyorlar. Dün terör örgütünün dağ kadrosundan yaşları 20-35 arasında olan içlerinde kadınlarında bulunduğu teröristler de teslim olmuşlardı. Güvenlik güçleri, teslim olan teröristlere hiçbir şey yapılmayacağını sadece adalete sığınmaları gerektiklerinin çağrısında bulundu. 44 terör örgütü üyesi teslim oldu. 25 Mayıs'ta da 25 terörist teslim olmuştu. Yine içlerinde kadınların ve erkeklerin bulunduğu bir grup terörist güvenlik güçlerine teslim olmuşlardı.

Anonsa kulak vererek teslim olan teröristlerin üstleri arandıktan sonra meyve suyu ve kek verildi. Spor salonunda toplanan teröristlerin sağlık kontrollerinden sonra tek tek ifadeleri alındı. Dağda saklandıklarını, çoğu zaman aç ve susuz olduklarını, terör örgütünün kendilerini kullandıklarını ve işleri bittiğinde ölüme terk ettiklerini anlattılar. Pişmanlıklarını dile getiren teröristler, yaptıklarının cahillik ve özentilik olduğunu, ailelerinden uzakta oldukları ve bu pisliğe bulaştıkları için üzgün olduklarını söylediler. Bazı teröristler ise ifadelerinde bir grup teröristin ele başı olan Habetkar kod adlı kişinin Bagok kırsalından kaçmayı planladıklarını söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *