» 
»
 

Cudi Dağı'nda bir haftada 14 terörist etkisiz hale getirildi

Cudi Dağı bölgesinde düzenlenen geniş kapsamlı operasyonlarda, son bir haftada 14 bölücü terör örgütü üyesi terörist etkisiz hale getirildi.

Cudi Dağı bölgesinde iki gün içinde gerçekleştirilen operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede son bir haftada etkisiz hale getirilen terörist sayısı 14 oldu. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluk sahasına giren Cudi Dağı bölgesinde 28 kasım tarihinde insansız hava araçları ile yapılan gözetleme faaliyetleri esnasında, Hisaramira Tepe'nin 1 kilometre doğusunda 5 teröristin belirlenmesi üzerine hava harekâtının düzenlendiği belirtildi.

Bölücü terör örgütü üyesi teröristlerden ikisi hava harekatıyla, kaçan 3 terörist ise bölgeye sevk edilen Jandarma Özel Harekat personelinin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Öte yandan dün yapılan operasyonda Türk Silahlı Kuvvetleri personeli sızma girişimi hazırlığında bulundukları tespit edilen 5 terörist'ten 4'ü silahlı insansız hava aracı ile yapılan operasyonda, 1'i ise Fırtına obüsleri ile yapılan atışlar sonucu etkisiz hale getirildi.

Bölgede dün başlatılan temas araması faaliyetinde etkisiz hale getirilen teröristlerin cesetleri ile çok sayıda teçhizat, silah, yaşam malzemeleri ve örgütsel döküman ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *