» 
»
 

Cudi Dağı'nda sıcak çatışma!

Alınan son dakika bilgilerine göre, Şırnak'ın merkez Cudi Dağı bölgesinde, bir grup bölücü terör örgütü üyesi teröristin tespit edilmesi üzerine güvenlik güçleri tarafından hava destekli operasyon düzenlendi.

Şırnak'ın merkezinde yer alan Cudi Dağı bölgesinde, bir grup teröristin tespit edilmesi üzerine hava destekli olmak üzere geniş çaplı operasyon başlatıldı. Bölgede belirlenen noktalara top atışları yapılıyor. Öte yandan taarruz tipi helikopterler ile tespit edilen noktalar yoğun ateş altına alındı. Ardından ise bölgeye çok sayıda komando indirildi.

Cudi Dağı'nda bugün öğle saatlerinde tespit edilen bir grup bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan belirlenen bölgelere top ve obüs atışları yapıldı. Ardından "Kobra" tipi helikopterler ile bölge havadan yoğun ateş altına alındı.

Sikorsky helikopterlerle taşınan komandolar da bölgeye indirildi. Kent merkezinden silah seslerinin duyulduğu kaydedildi. Bölücü terör örgütü üyesi teröristlerin bulunduğu bölgeden dumanlar yükseldiği görüldü. Operasyonun halâ devam etmekte olduğu belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *