» 
»
 

Çukurca'da hava destekli operasyon: 12 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari'nin Çukurca İlçesinde bölücü terör örgütüne yönelik sürdürülen hava destekli operasyonda 12 terörist öldürüldüğünü bildirdi. Ayrıca Şırnak'ta dün askeri üs bölgesine saldırıda bulunan 5 terörist de silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

TSK, Çukurca'da terör örgütüne yönelik düzenlenen hava destekli operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 12 terörist ölü olarak ele geçirildi. Şırnak'ta da dün üs bölgesine saldırı kalkışmasında bulunan 5 terörist silahlarıyla ölü olarak ele geçirildi. Konu ile ilişkin Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelen açıklamada, Hakkari'nin Çukurca İlçesinde devam etmekte olan hava destekli operasyonda 12 teröristin ölü olarak ele geçirildiği ve Şırnak'ta dün üs bölgesine saldırıda bulunan bölücü terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, 6 Kalaşnikof piyade tüfeği, 330 adet tüfeğe ait fişek, 2 telsiz, 10 el bombası ile birlikte 5 teröristin ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.

Siirt'in Pervari İlçesinde güvenlik güçleri tarafından arama çalışmaları sırasında belirlenen bir sığınakta çok sayıda patlayıcının yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. Ayrıca Mardin'in Dargeçit İlçesinde ise güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi araması çalışmalarında tespit edilen bir sığınakta, 2 el bombası, 250 adet Biksi makineli tüfek fişeği, yaşam malzemesi ve 4 roketatar bulundu.

Şırnak'ın Silopi İlçesinde ise yasa dışı yollarla Irak'tan Türkiye'ye geçiş yapmaya çalışan terör örgütü üyesi 2 terörist, 7 adet M-16 piyade tüfeği ve 148 fişek ile birlikte ele geçirildi. Çaldıran'da da 1 terörist yakalandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *