» 
»
 

Çukurca'da teröristler 3 TIR'ı ateşe verdi

Hakkari'nin Çukurca kara yolunda maden taşıyan 3 TIR, bölücü terör örgütü teröristler tarafından ateşe verildi. TIR'larda ciddi hasar oluştu ve kullanılmaz hale geldi.

Hakkâri Çukurca kara yolunu trafiğe kapatan bölücü terör örgütü üyeleri teröristler, maden taşıyan 3 TIR'ı durdurup ardından ateşe verdi. Meydana gelen olay, dün akşam saatlerinde Hakkari-Çukurca kara yoluna 15. kilometre mesafedeki Vali Gürbüz Çeşmesi yakınlarında gerçekleşti Çukurca karayolunu trafiğe kapatan teröristler, kimlik kontrolü yaptıktan sonra durdurduğu 3 TIR'ı ateşe verdi. Güvenlik güçleri olaya anında müdahalede bulundu. Ardından güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü üyeleri arasında çatışma çıktı. Araç sürücüleri ve yolcular ise yakınlardaki Üzümcü köyüne sığınıp güvenliğin sağlanmasını bekledi.

Bir maden şirketine ait olan 3 TIR, teröristlerin ateşe vermesi sonrasında alevlere teslim oldu ve cayır cayır yandı. TIR'ları ateşe veren bölücü terör örgütü üyelerinin yakalanması için güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Aynı zamanda güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktığı da civardaki çevrede silah seslerinin duyulmasından dolayı anlaşıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *