» 
»
 

Çukurca'dan acı haber: 3 asker şehit

Alınan son dakika bilgilerine göre, Hakkari Çukurca'da güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü üyesi teröristler arasında çatışma çıktı. Çukurca'da çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu ve bazı askerler ise yaralandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü üyesi arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu. Alınan bilgilere göre, Çukurca'nın Güvendağı bölgesinde operasyon sürdüren güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmadan edinilen bilgilere göre, 3 asker şehir oldu ve bazı askerler ise yaralandı. Bölgede bölücü terör örgütlerine yönelik operasyonların devam ettiği belirtildi.

HAKKARİ'DE 540 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Hakkâri ve çevresinde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar devam ederken, 4 Ağustos 2016 tarihinden bu yana toplamda 540 bölücü terör örgütü üyesi teröristin ölü olarak ele geçirildiği bildirildi. Dün ölü olarak ele geçirilen ve 1 askerin şehit düşmesine neden olan 2 terörist arasında geçen telsiz konuşmaları da tespit edildi. Hakkari, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca'da terör örgütüne yönelik geniş çaplı operasyonlar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *