» 
»
 

Cuma namazı saatleri ve il il namaz vakitleri için kaynak!

Müslüman aleminin adı verilerek kılınması emredilen tek namaz olan Cuma namazı saatleri il il farklılık göstermektedir. Cuma namazı saatleri Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep...

Cuma namazı müslümanlar için o kadar önemli bir namazdır ki, Kur'an-ı Kerim'de adı verilerek kılınması emredilen tek namazdır. Cuma günlerinde cemaat ile birlikte kılınan namazın sevabı çok büyüktür. Metropol şehirlerden, günlük rutin hayattan ve dünyevi işlerden bir nebze de olsa uzak kalıp, Allah'ın çağrısına uyup namaza koşanlar en güzel şekilde mükâfatlandırılacaklardır. Peki takvimler 10 Haziran'ı gösterirken, bugün cuma namazı saat kaçtadır? Cuma namazının önemi ve faziletleri nelerdir? İl il cuma namazı vakitleri...

İl il farklılık gösteren cuma namazı, öğle namazı vaktinde cami cemaati ile birlikte kılınır. Cuma namazı İstanbul'da 13:11'de okunurken, Ankara'da cuma namazı 12:55'tir. Antalya'da cuma namazı saati 13:04 iken Gaziantep'te cuma namazı 12:37'de kılınacaktır. Daha ayrıntılı diğer iller içinde cuma namazı vakitlerini öğrenmek için aşağıda belirtilen linke tıklayınız.

İL İL CUMA NAMAZI VAKTİ

Cuma namazının önemi ve faziletleri ise, müslümanların bayram olarak saydıkları cuma günlerinde perşembenin de mübarek bir gün olmasından dolayı ibadet ederek, tövbe ederek ruhen arındığımız aşikârdır. Cuma namazına gitmeden önce gösterilen önem, dişleri fırçalamak, tırnakları kesmek, temiz giysiler giyinmek sünnet olan bir davranıştır.

Camiide verilen vaazları dinlemek çok sevaptır. Ayrıca bu mübarek günde sevaplar diğer günlerden çok daha fazla mükâfatlandırılacaktır. Günahlarda diğer günlerden çok daha fazla değerlendirilecektir. Cuma günleri hutbe dinler iken, içten içe edilen tüm dualar kabul edilir. Bu nedenle çok kıymetli bir gündür. Öyle ki Arefe, bayram ve Aşûre gününden daha kıymetlidir. Cuma namazı kılanların on günlük günahları bağışlanır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *