» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan artan terör eylemlerine karşı milli seferberlik ilan etti

32’inci kez muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan artan terör eylemlerine karşı vatandaşlara milli seferberlik ilanında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de, 32. kez bir araya geldiği muhtarlar toplantısında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'siyle ve tüm diğerleriyle, adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun, tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan etti.

Beştepe’de konuşan Erdoğan güvenlik güçlerine seslendi, terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı devletin de milletin de yanında olduklarını belirtti. Yetkilerinizi sonuna kadar kullanmaktan asla çekinmeyin çağrısında bulundu.

Halep çok kırılgan

Dün akşam Cumhurbaşkanı’nın bir dizi temaslarda bulunmasıyla ateşkes sağlandığı Halep bombardımanının, sivillerin ve muhaliflerin Doğu Halep'ten çıkartılması için tahliye sürece başlamasını umduklarını ancak tekrar füzeler atılmaya başlandığını ifade etti. Rusya Devlet Başkanı Putin ile akşama doğru tekrar görüşme olacağını kaydeden Erdoğan, Dışişleri Bakanının ve MİT Müsteşarının aynı şekilde takip ettiğini belirtti. Sahadaki durumun çok kırılgan ve karmaşık olduğuna dikkat çeken Erdoğan, daha varılan uzlaşmanın üzerinden saatler geçmeden, rejim güçleri ateşkesi bozup yeniden sivillere saldırmaya başladığını bu yüzden temkinli hareket ettiklerini vurguladı.

Ey Birleşmiş Milletler neredesin?

Halep'ten kurtulan kardeşlerimize insani yardım ulaştırmak için bütün tedbirlerin alındığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Ey Birleşmiş Milletler neredesin?’ diyerek batıya tepki gösterdi. Ayrıca her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Erdoğan Türkiye'ye gelebilecek olanlar için de hazırlıkların yapıldığını Halep halkını yalnız bırakmadığı ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *