» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz de kendi oyunumuzu oynayacağız

Tankla tüfekle Türkiye'yi yıkamayanların şimdi de ekonomik darbeyle yıkma çabasında olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu oyunları tutmayacak" dedi ve "bu oyunların karşısında biz de kendi oyunumuzu oynayacağız" ifadelerini kullandı.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada eskilerin "Evvel refik, badel tarik" sözlerini hatırlatarak, Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi açılışını yaptıkları bilgisini paylaştı. 587 milyon lira toplam yatırım bedeli olan 30 eserin toplu hizmet açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, eserlerin hayırlı olmasını dileyerek, bu yatırımları kazandıran kurumları ve emeği geçenleri tebrik etti.

Gençlerin sloganlarına cevaben onlara çok çalışmalarını ve başarılarıyla en güçlü okullara ve üniversitelere girmelerini tavsiye eden Erdoğan, artık başörtüsü yasağı olmadığını hatırlatarak engellerin kalktığını ifade etti. Erdoğan, "Hiç endişeniz olmasın, biz Rabbimizden başka kimsenin yolunda eğilmedik, eğilmeyiz. Rabbimizin huzurunda rükuda eğildik, hiçbir beşeri güç bizi eğdirtemedi. Çok engellerle karşılaştık. Rabbimin lütfuyla hepsini aştık." şeklinde konuştu.

15 Temmuz'da asker kılığındaki FETÖ'cü teröristlerin kendisini esir almayı düşündüklerini hatırlatan Erdoğan, 780 bin kilometrekare Türkiye'nin tek vatan olduğunu, bu toprakların ise tarla değil vatan olduğunu dile getirdi. "Tek devlet" vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşların "idam" şeklinde bağırmaları üzerine de şehitlerin hakkının kolay kolay ödenmeyeceğini, parlamentodan böyle bir karar çıktığında kendisinin bunu onaylayacağını ifade etti. "Neymiş George şöyle der, Hans böyle der. Beni ne George ilgilendirir ne Hans ilgilendirir, beni bu millet ilgilendirir." şeklinde konuşan Erdoğan, kendisinin "millet ne der, Allah ne der" bunlara baktığını belirtti.

2015 yılından bu yana Kayseri'den 27 kişinin şehit düştüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ darbe girişimi sırasında da 3 Kayserilinin şehit olduğu, son 1,5 yılda 30 şehit veren Kayseri'nin milletin bekasını koruma konusunda kararlılığını dosta düşmana gösterdiğini ifade etti.

"PARANIZI ALTINA VE TÜRK LİRASINA YATIRIN"

Tüm Türkiye'ye seslenerek yastık altında bulunan dövizi, doları altın ve Türk Lirası'na yatırma çağrısı yapan Erdoğan, vatandaşların da bu çağrıya kulak verdiğini belirtti ve "Onun için benim milletim şurada hemen 3-4 gün içerisinde yastığının altında ne var ne yok Türk Lirası'na çevirmeye başladı. Televizyonlarda izliyorsunuz değil mi? Ne diyorlar? 'Benim param var, benim Türk Liram var, ben Türk Lirası varken niçin bunu kullanıyorum ya. Şimdi gittim Türk Lirası ile bunu değiştirdim'. Bu arada biz Rusya, Çin, İran buralarla da alışverişlerimizi yerli parayla yapmak üzere adımlar attık." dedi.

Rusya ile de ticareti yerli paralarla yapmak konusunda görüşmelerin olacağını belirten Erdoğan, Merkez Bankası'na da talimat verildiği söyledi ve "Onun için bu oyunlar tutmayacak, bu oyunların karşısında biz de kendi oyunumuzu oynayacağız. Çin ile İran ile hepsiyle..." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *