» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diriliş Ertuğrul milletin gönlünü kazandı

TRT World Tanıtım Gecesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diriliş Ertuğrul kadrosuna seslenerek milletin onları bağrına bastığını ifade etti.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde TRT World Tanıtım Gecesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe teşebbüsünün gerçekleşmesi durumunda özgürlük ve demokrasi havarisi kesilen uluslararası medyanın darbeyi meşrulaştırmak için seferber olacağını ifade etti. Türkiye'nin tarihi ve coğrafi bakımdan güçlü bir derinliğe sahip olduğunu belirten Erdoğan, 2002'den beri etrafındaki hadiselere kayıtsız kalmama, gözünü kapatmama, sırtını dönmeme gerçeğinin idrakiyle Türkiye'nin dış politikalarını şekillendirdiğini ve adımlarına da bu çerçevede attığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin dış politikasındaki değişime işaret ederek, son 14 yılda Türkiye'nin yaşadığı sessiz devrimin en görülür olduğu alanların başında dış politikanın geldiğine işaret ederek, kendi dönemlerinde Türkiye'nin dış politika anlayışında ciddi bir paradigma değişikliğine gittiğini, bugünkü Türk dış politikasının ana ekseninin ise insani değerler ve bunun yanı sıra milli çıkarların tam uyumu olduğunu dile getirdi.

FETÖ darbe girişiminin başarılı olması halinde Erdoğan, uluslararası medyanın darbeyi meşrulaştırmak için kalemini ve kamerasını seferber edeceğini ifade etti ve basın özgürlüğü üzerinden kendilerini eleştirenlerin terör yardakçılarını bağrına basanların, ekranları ve sayfaları cuntacıların emrine vereceklerini söyledi. Erdoğan, "Geçmişte bunu yaptılar zaten. Tıpkı Mısır'da olduğu gibi eli kanlı darbeci katiller demokrasi kahramanı gibi yansıtılacaktı ama başarılı olamadılar. Hazırlanan manşetler boşa gitti, manşetler hazırdı ama hepsi boşa gitti." dedi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ

Miletin Diriliş Ertuğrul dizisini bağrına bastığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diriliş'in yönetici ve kadrosuna bu şekilde yorum yapmalarına ve değerlendirmelerine kafalarını takmamalarını ve yollarına devam etmelerini söylediğini ifade etti. Erdoğan "Bu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar. Onların orada verilecek şekli bir ödülü önemli değil, asıl önemli olan şu milletin gönlünü siz kazandınız, işte asıl mükafat, asıl ödül bu." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *