» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan o haber ile ilgili konuştu: Terbiyesizlik

Pakistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda "Karargah rahatsız" haberi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılanı terbiyesizlik ve seviyesizlik olarak değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pakistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda "Karargah rahatsız" haberi ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Söz konusu haberde ön sayfada atılan başlık ve iç sayfadaki başlığı çirkin bulduğunu söyleyen Erdoğan, bu başlıktaki ifadelerin hem kendilerini hem de Türk Silahlı Kuvvetleri'ni rahatsız ettiğini dile getirdi. Erdoğan, Genelkurmay Başkanı ile konuya ilişkin görüştüklerini ve kendilerinin de bu konudaki açıklamalarını internet sitesi üzerinden yapacaklarını belirterek, bunların kendilerini ciddi manada üzdüğünü, her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışma ihtiyacı olan bugünlerde bu tür yaklaşımları affedilir bulmadığını ifade etti.

"Burada yapılan çok açık ve net söylüyorum, atılan başlık bir terbiyesizliktir, seviyesizliktir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu gazetenin yönetimi ya da patronaj kadrosunun böyle bir başlık atmaya muktedir olmadıklarını dile getirdi. Konuya ilişkin hukuki sürecin de başladığını bildiren Erdoğan, "Devleti kendi içinde birbirine düşürmeye kimsenin hak ve yetkisi yoktur" dedi. Kendi içimizde bizi birbirimize düşürmeye çalışanların bunun bedelini ağır ödeyeceklerini de belirten Erdoğan, gitmekte oldukları ekonomik zirvede savunma, ekonomi, ticaret gibi birçok alan olduğunu, bunlar görüşülürken işin sorumlularının ya yanında olmasının doğal olduğunu belirterek "Bu ne densiz bir yaklaşımdır, böyle bir şey olabilir mi?" şeklinde konuştu.

TSK'da başörtüsü yasağının kaldırılması
İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki konuşmasında TSK'da başörtüsü yasağının kaldırılması konusuna da değinen Erdoğan, bu konunun yeni bir konu olmadığını, değerlendirmelerin yapılarak hükümet olarak konuyla ilgili adım atıldığını belirtti. Erdoğan, Temennimiz odur ki hazırlanan bu noktadaki mevzuata göre hanım kardeşlerimiz de kendilerinin inanç hürriyetinden bütün bu noktadaki emek noktasında, iş temini noktasındaki özgürlüklerinden, hürriyetinden her yerde istifade edebilmesidir. Bu Silahlı Kuvvetlerimizde de Emniyet Teşkilatımızda da yargıda da eğitimde de her yerde malum bu ön açılmış vaziyette. Bundan sonraki süreçte de bütün bu mağdur mazlum hanım kardeşlerimiz bundan istifade etmek suretiyle tüm kurumlarda yerlerini alabileceklerdir." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *