» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin görüşmesinde Halep'teki gelişmeler ele alındı

Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki son gelişmeleri ele aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'dan İstanbul'a hareket etmeden önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı telefon görüşmesinde, Halep'te yaşanan gelişmeleri ve Suriye'de son durumu değerlendirdi. Halep'teki kırılgan durum sebebiyle tahliye işlemlerindeki aksamaların hızla giderilmesi gerektiği vurgulanan görüşmede iki lider, insani yardımların ulaştırılması ve siyasi çözüm için ortak çabaların yoğunlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, muhalifler ve rejim temsilcilerini Suriye'deki krizin çözümüne zemin hazırlamak için Kazakistan'da buluşturma düşüncesini ele aldılar. İki lider telefon görüşmesinde, bu çerçevede Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazabayev ile yapılan temaslara değindi. Görüşme sonrası Putin'in Kayseri'deki terör saldırıları nedeniyle Türk halkına taziyelerini ilettiği de bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *