» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yıl mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yıl mesajında 2016 yılında yaşanan olaylara değindi. 2016 yılının pek çok üzücü hadisenin yaşandığı bir yıl olduğunu belirten Erdoğan, 2017'nin ülkemiz, bölgemiz ve dünyamız için güvenlik, huzur, mutluluk ve refah getirmesi temennisinde bulundu.

Yeni yıl mesajı yayımlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2016 yılının terör eylemlerine değindi. Erdoğan "İstanbul Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısıyla başlayan, Ankara'da, Gaziantep'te, Bursa'da, Diyarbakır'da, Mardin'de yaşanan hadiselerle süren bu dönemde, pek çok kanlı terör eylemine maruz kaldık. Sınırlarımız boyunca yaşanan, DEAŞ, PKK, PYD terör örgütlerinin saldırılarında çok sayıda güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız hayatını kaybetti" dedi.

15 Temmuz darbe girişimini ise tarihin en alçak terör saldırısı olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, işgal girişiminin sadece 2016 yılına değil Cumhuriyet dönemine damga vurduğunu kaydetti. 79 milyon insanıyla darbe girişimi karşısında milletin gösterdiği güçlü duruşla bu felaketi, yeni bir dirilişe, yeni bir başlangıca çevirmeyi başardığını ifade eden Erdoğan, "Milletimiz o gece, ülkesini, bayrağını ezanını, devletini, istiklalini ve istikbalini koruma konusunda gösterdiği kararlılıkla içerideki ve dışarıdaki tüm ihanet odaklarına hak ettikleri cevabı vermiştir. FETÖ, terör mensubu hainler tarafından acımasızca katledilen şehitlerimiz bu toprakları bir kez daha vatan kılmamızın sembolleri olarak ileledeb kabrimizdeki yaşayacaktır." dedi.

"Sizin hayır gördüklerinizde şer, şer gördüklerinizde hayır vardır" hakikatinin 15 Temmuz sonrası bir kez daha yaşandığını ifade eden Erdoğan, yıllarca millete zulmeden çetelerin çökertildiğini belirtti. Bu mücadelenin uzun soluklu olduğunu dile getiren Erdoğan milletin bu iradeyi ortaya koyduğunu kaydetti.

Sınırlarda tüm terör örgütlerinin yapılan operasyonlarla yavaş yavaş temizlendiğini belirten Erdoğan içinden geçtiğimiz dönemin adının "yeni bir istiklal harbi" olarak nitelendirilmesi gerektiğini, terör örgütlerinin verilen mücadelenin sadece görülen yüzleri olduğunu, tüm dünyanın da geçiş sürecinde olduğunu ifade etti. Bu süreci atlatırken birliğimize, beraberliğimize sahip çıkmamız gerektiğini belirten Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 80. ölüm yıldönümünde yad edilen Mehmet Akif Ersoy'un "Girmeden tefrika bir millete düşman giremez/Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez" mısralarını söyledi.

"Ülkesinin ve devletinin arkasında dimdik duran bu yüce milletin bir ferdi olmaktan daima şeref duyuyorum" diyen Erdoğan bir taraftan terör örgütleriyle mücadele verirken diğer yandan da ülkede yapılan yatırımlara dikkati çekti. Erdoğan "2016 yılında açılışlarını yaptığımız Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Ilgaz Tüneli, barajlar, elektrik santralleri, fabrikalar, alt ve üst yapı yatırımları, uzaya gönderdiğimiz uydumuz, hizmete aldığımız helikopterlerimiz gibi nice önemli başarının sevincini hep birlikte yaşadık. Bugün Türkiye büyüme oranı bakımında hala dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Öyle tahmin ediyorum ki denk bütçeye doğru yürüyen bir Türkiye var." şeklinde konuştu.

Erdoğan "Yanımızda 80 milyon vatandaşımızın desteği arkamızda yüz milyonlarca kardeşimizin duası olduğu sürece Allah'ın izni ve inayetiyle bu ülkeyi ve bu milleti yolundan alıkoyacak hiçbir fani güç yoktur. Türkiye 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacak" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *