» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bankalara: Bu ihanettir!

Külliye’de ihracatçılarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bankalara çok sert çıkarak basit bir problemde kredileri geri çağırırlarsa bunu ihanet olarak kabul edeceğini ifade etti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'ni kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu süreçte bazı adımlar atacaklarını ancak finans sektöründe bazı engellemelerin olduğu bilgisini aldıklarını paylaştı. Erdoğan, kamu ve özel bankaların bunu fırsata çevirmeye kalkmaları durumunda “bir daha kapımızı kolay kolay çalamazlar” dedi.

Bankaların zaten milletin parasıyla çalıştığını belirten Erdoğan, yatırımcıların önünü açmayıp daraltır ve basit bir olayda geri çağırma gibi bir mantık içine girerlerse bunu ihanet olarak değerlendireceğini belirtti.

İhracat hedefinin 500 milyar dolar olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırım, istihdam ve ihracat ayakları üzerinden ekonomiyi büyütme kararında olduklarını, bankaların güçlü olduğunu ancak bu gücü fırsata çevirmeye kalkmamaları gerektiğini ifade etti. Erdoğan “Gücünü fırsata dönüştürmeye kalkarsa karşısında bizi bulacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı bankaların uyduruk bahanelerle kredileri geri çağırdığını, bu şekilde kendilerine bir saf belirlediklerini ve bu safın da milletin safı olmadığını dile getirdi. Erdoğan, bankaların faizleri düştüğü zaman yatırımcıların önünün açılacağını ifade etti.

Ayrıca yurt dışında bulunan muhattaplarına FETÖ'nün tüm dünya için bir tehdit olduğunu anlatmalarını, aynı zamanda savcılara da bildikleri terör örgütü üyelerini ifşa etmelerini isteyen Erdoğan, "ülkesine ve milletine acımayanlara bizim acıma hakkımız yoktur" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *