» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarları ve korucuları sevindirecek müjde

Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili örtülü darbe iddialarına ilişkin sözlerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu yetkiyi nereden buldun? Zerre kadar haysiyetin varsa çık dosyalarını belgelerini ortaya koy" şeklinde konuştu. Ayrıca Erdoğan Kılıçdaroğlu'na "Evet diyenleri denize dökeriz" şeklinde tehdit eden vekili ihraç etmesi çağrısında bulundu.

Beştepe'de muhtarlar buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez 2019 seçimi için hazırlık yaptığını açıkladı. Külliye'nin Kongre ve Kültür Merkezi'nde muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi ile bombalanan binanın gazi bir bina olduğunu, Türkiye'nin bir daha böyle bir karanlık geceyi yaşamaması içinse hatıraları canlı olarak hafızalarda tutmak gerektiğini ifade etti.

Yeni sistem ile ilgili konuşan Erdoğan, halk oylamasının tarihi bir önemi olduğunu belirterek yeni sistemle milli iradenin ülke yönetimi üzerinde etkisinin arttığına işaret etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "yalan makinesi" olduğunu belirten Erdoğan, "Ne yazık ki bu beyefendi muhtarları hafife alıyor. Muhtarlarla ilgili söylediklerini biliyorsunuz. Bir defa muhtarların nasıl seçildiğini dahi bilmiyor. Tayyip Erdoğan nasıl seçildiyse muhtar da öyle seçiliyor sayın Kılıçdaroğlu! Aramızda fark yok." şeklinde konuştu. Erdoğan, muhtarların yasal düzenlemeyle geldiklerini ve bu düzenlemenin Anayasa'da bulunduğunu hatırlattı.

Kılıçdaroğlu'nun muhtarları hafife aldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben BM toplantısında konuşuyorum, o da burada konuşuyor. Diyor ki, Erdoğan konuşurken utandım, dünya liderlerine mi yoksa muhtarlara mı konuşuyor belli değil diyor. 40 kadar muhtarla toplantı yapıyor. Bir muhtar çıkıyor, siz Cumhurbaşkanımızın konuşmasını bu şekilde değerlendirdiniz. Ben bir muhtar olarak bundan rahatsız oldum diyor. Ne dese beğenirsiniz, haddimize mi! Yahu söyledin işte kayıtlarda. Dünya öyle bir dünya ki ağzından çıkan bir lafın esiri olursun. Sır ağzından çıkana kadardır." değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan ayrıca Kılıçdaroğlu'nun lokantaları cumhurbaşkanının kapatabileceği yönündeki iddiasına ilişkin "Tövbe tövbe. Ya hu lokantayla Cumhurbaşkanının ne işi var? Kaldı ki o mekanizmayı da bilmiyor. Lokantayı kapatacaksa belediyeler kapatır. Ben belediye başkanlığı da yaptım, bu işleri iyi bilirim sayın Kılıçdaroğlu. Yani kim ne iş yapar haberi yok." şeklinde konuştu.

15 Temmuz darbe girişimini Kılıçdaroğlu'nun "örtülü bir darbe" olarak nitelendirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehitlerimize hakaret ediyor. Bu yetkiyi nereden buldun. Zerre kadar haysiyetin varsa çık dosyalarını belgelerini ortaya koy." diyerek eleştirdi. 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu'nun havaalanında olduğunu ancak oradan ayrılarak Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gittiğini öğrendiğini dile getiren Erdoğan " Niye ayrıldın oradan? Sonra öğrendik ki Bakırköy Belediye Başkanının evine gitmiş. Milletin arasında kalsaydın ya... 'Darbe olursa tankın önüne çıkarım' diyordun ya tank oradaydı... Bakın 34 yaşındaki Sabri kardeşimin üzerinden iki kere tank geçti. Sabri mi, Kılıçdaroğlu mu, Sabri Sabri... Mesele bu..." dedi.

"EVET DİYENLERİ DENİZE DÖKMEKTEN SÖZ EDİYOR..."
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda referandumda evet diyenleri denize dökeceklerini dile getiren CHP milletvekili ile ilgili de eleştirilerini ifade eden Erdoğan "Sen kimsin haddini bil? Seni Samsun'a, Sivas'a, Amasya'ya sokmazlar! Be terbiyesiz herif! Bu millet Yunan mı? Biz Yunan'ı denize döktük. Senin ayakta durmaya mecalin var mı? Genel Başkanları çıkıyor "doğru bulmam" diyor. Doğru bulmam deme hemen sen kesin ihraç talebiyle bu adamı at! Atamıyorsan bu CHP gider. Bunun adı bölücülüktür, bu ülkeyi parçalamaktır. Biz ülkeyi bu tür bölücülerden temizliyoruz. Bizim farkımız bu." şeklinde konuştu.

MUHTARLARA VE KORUCULARA MÜJDE
Muhtarların 1406 lira maaş aldıklarını ancak bunun yeterli olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SGK primleri ile ilgili müjde verdi. Yayımlanacak ilk KHK ile artık muhtarların 613 lira tutarındaki SGK primlerinin devlet tarafından karşılanacağını belirten Erdoğan, bu şekilde muhtarların gelirlerinde ffilen maaş artışının SGK primi olarak 2 bin 19 liraya çıktığını kaydetti. Erdoğan ayrıca güvenlik korucularının da tamamının sigortalı olacağı müjdesini verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *