» 
»
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü Gülnur Aybet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni başdanışmanı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı başdanışmanlığına Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü Gülnur Aybet'i atadı. Cumhurbaşkanı yeni başdanışmanı Gülnur Aybet kimdir merak edilirken, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre Prof. Dr. Aybet The Times gazetesinin 2009 yılında seçtiği İngiltere'nin en güçlü 20 Müslüman kadından biri olmuştu. İngiltere Nottingham Üniversitesi ve Ankara Bilkent Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan Aybet, lisans derecesini Royal Holloway Londra Üniversitesi Ekonomi ve Kamu Yönetimi böümünden, yüksek lisans derecesini Southhampton Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler alanında, ikinci yüksek lisans derecesini Londra King's College'da savaş bilimleri alanında, doktorasını ise Nottingham Üniversitesi'nden uluslararası ilişkiler alanında aldı.

British Akademi, NATO ve TÜBİTAK'ın yürüttüğü pek çok projede yöneticiliği yapan Prof. Dr. Aybet, 2001-2003 yılları arasında Kent Üniversitesi İngiltere'de uluslararası güvenlik alanında ilk yüksek lisans programını kurdu. School of Advanced International Studies (SAIS), John Hopkins Üniversitesi, St Antony's College, Oxford Üniversitesi ve Woodrow Wilson Center da misafir araştırmacı olarak bulunan Aybet, 2014-2016 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanlığı ve BAUCESS Güvenlik Araştırmaları Merkezi kurucu direktörlüğünü yaptı. Prof. Dr. Aybet, 2013'te İstanbul Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü kurdu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *