» 
»
 

Cumhurbaşkanı: Ondan sonra Erdoğan oluyor diktatör!

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı'nın Almanya'da havalimanında alıkoyulması olayı nedeniyle Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Erdmann Dışişleri'ne davet edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise konuya ilişkin tepkisini dile getirdi.

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı'nın Almanya'da havalimanında alıkonulmasına ilişkin Dışişleri Bakanlığına davet edilen Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann'a konuya ilişkin Türkiye'nin tepkisi dile getirildi. Edinilen bilgilere göre Bahçekapılı, Almanya ziyareti sırasında içinde pasaportunun ve kimliğinin bulunduğu çantanın çalınması nedeniyle büyükelçilikten geçici bir pasaport aldığını, havalimanında kendisine geçiş izni verilmediğini ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Muhtarlar Toplantısı soüırasında yaptığı konuşmada, pasaportunun çalınması üzerine Alman polisinin kötü muamelesine maruz kalan Bahçekapılı'nın yaşadığı olayla ilgili Almanya'ya tepkisini dile getirdi. Erdoğan, Bahçekapılı'nın milletvekili olduğunu ve TBMM Başkanvekili olduğunu söylemiş olmasına rağmen uzun süre bekletildiğini dile getirerek, "Teröristi alıyorsun, ülkende misafir ediyorsun, ağırlıyorsun ama bu ülkenin TBMM Başkan Yardımcısını ve heyetini orada kapıda saatlerce bekletiyorsun. Şimdi bunlara aynısını yapmak gerekmez mi? Ondan sonra Erdoğan oluyor diktatör. Sen benim Meclis Başkan Yardımcıma, bir bayan milletvekiline bu tür bir yanlışı yaparsan, senin polisin vesairen bunu yaparsa, benim buna aynısıyla mukabele etmem lazım. Bir defa, bütün oradaki personelin kimse, neyse bunlara gereğini yapmadığın sürece Türkiye de buna misliyle mukabele eder, etmek durumundadır." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *