» 
»
 

Cumhurbaşkanı: Terörist gibi davranırsanız terörist muamelesi görürsünüz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde düzenlenen fahri doktora töreninde HDP’li milletvekillerinin tutuklanmasını değerlendirdi. Erdoğan “eğer siz milletvekili gibi değil terörist gibi davranırsanız, terörist muamelesi görürsünüz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisi için düzenlenen fahri doktora töreninde Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerine düzenlenen operasyonları ve tutuklanmalarını değerlendirdi. 7 Haziran’da 80 milletvekili yakaladıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, o günün ertesinde halkı sokaklara davet ettiklerini ve 50 kişinin ölümüne neden olduklarını ifade etti. Ölen kişilerin de öldürenlerin de Kürt olduğunu dile getiren Erdoğan, yaşanan olayların açık ve net olduğunu belirtti.

Bu konuda batının değerlendirmelerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan işlemi yüksek mahkemenin hukuka uygun bulduğunu, Mayıs ayında tüm milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması sonrasında ise yargı safhasında dosyası olan tüm milletvekillerinin adliyelerde ifade vermeye başladıklarını belirtti. Başından beri bu konuyu bir tahrik unsuru haline getirdiklerini belirten Erdoğan, "Önceleri meydan okudu ‘benim dokunulmazlığımı kaldırın’ diye. O zaman öyle diyordun da sonra ne oldu sana. Daha sonra aksini yapmaya ve kaçmaya çalıştılar. Dokunulmazlık üzerinden devlete, millete, yargıya meydan okuyan bu densizlerin amacı, Türkiye’yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmaktır. Açık ve net söylüyorum. Benim uluslararası bu saldırılardan en ufak bir korkum yoktur. Benim için aslolan milletimdir” şeklinde konuştu.

Avrupa ülkelerinin tavrını da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı bakanların malum partiyi ziyaret ettiklerini ancak buradaki kararı değiştiremeyeceklerini vurguladı. Avrupa’nın birlik olarak PKK’yı terör örgütü ilan etmiş olmasına rağmen, Avrupa’nın şu anda teröre yataklık yaptığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Boşuna bu şeylere kafalarını yormasınlar. Biz bunları gayet iyi tanıyoruz. Tarihlerini de iyi okuduk, onu da iyi biliyoruz. Hele şu 14 yıllık Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığım döneminde de iyi tanıdım bunları. Onlar bana diktatör demiş , şunu demiş umurumda değil. Bir kulağımdan girer diğerinden çıkar. Milletim ne diyor önemli olan bu.” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *