» 
»
 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki demokrasi nöbetine ünlüler akın etti

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuzda darbe teşebbüsünde bulunmasının ardından meydanları dolduran vatandaşların yanı sıra sanat camiasının isimleri de darbe girişimine tepki vermek amacıyla halkın yanındaki yerini alıyor. Dün, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki demokrasi nöbetine ünlüler de katılım gösterdi. Sanat, spor camiasından pek çok ünlü isim ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ta demokrasi nöbetine katıldılar.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin sonrasında halkın milli iradeye sahip çıktıklarını göstermek amacı ile meydanlarda ve Ankara Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde demokrasi nöbeti devam ediyor. Külliye önünde düzenlenen demokrasi nöbetinde hergün ünlüler de desteklerini göstermek amacı ile katılıyorlar. Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde düzenlenen Demokrasi Şöleni'ne Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve sanat,spor camiasından pek çok ünlü isim katıldı.

Kılıç, şanlı ordumuzun üniformasını kullanarak vatana, millete ve milli iradeye, seçilmiş olan Cumhurbaşkanı'na ve hükümete karşı hain bir darbe girişiminde bulunulduğunu ancak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa çıkın çağrısının ardından halkın meydanlara dökülerek darbecilere gereken cevabı verdiklerini belirtti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki demokrasi nöbetine katılan ünlü isimler, Mustafa Ceceli, Sinan Akçıl, Alişan, Ümit Sayın, Davut Güloğlu, Serkan Kaya, Ahmet Koç, Cengiz Kurtoğlu, Linet, Nihat Doğan, Kutsi, Doğuş, Yaşar İpek, İntizar, Berdan Mardini, Uğur Arslan, İsmail Özkan, Erdem Kınay, Sefa Doğanay, Erkan Koç, Vatan Şaşmaz, Ece Erken, Mehmet Gönülaçan, Ahmet Selçuk İlkan, Gezegen Mehmet, Tanju Çolak, İsmail Filiz, Güvenç Kurar, Afrikalı Ali, Hopdedik Ayhan, Uğur Bozdağ, Adem Metan, Ersin Düzen'in de aralarında bulunduğu sanat ve spor camiasından çok sayıda ünlü isim demokrasi nöbetinde halkı selamladı.

Sanatçılar, ellerinde Türk bayrakları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Önündeki platforma çıkarak Alişan'ın eşliğinde Türkiyem şarkısını söylediler. Darbecilere karşı, demokrasi nöbetini tutan vatandaşlara destek olduklarını, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini belirten mesajlar verdiler. Programda şehitlerin isimleri okunarak teker teker burada yanıtı verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *