» 
»
 

Cüneyt Çakır'dan Türkiye ye veda!

Cüneyt Çakır Türkiye'den gidiyor. U20 Dünya kupasında düdük çalacak olan tecrübeli hakim ligin bitimine 9 hafta kala en fazla 3 maçı yönetebilir.

FiFA Kokartlı deneyimli hakem Cüneyt Çakır 2018 Dünya Kupası'nda düdük çalacak. Aday hakem kadrosunda yeri hazırlanan Çakır'ın Rusya'ya çağırılacak 5 hakemden biri olduğu açıklandı. Yoğun dönemin içine girecek olan Cüneyt Çakır Dünya Kupası gibi büyük bir organizasyonda görev alacağından dolayı seminere ve bir dizi testlere tabi olacak. 2-8 Nisan tarihlerinde İtalya'da başlayacak olan seminere katılacak olan Cüneyt Çakır'ın önümüzdeki haftalarda Türkiye'de görev alamayacağı belirtildi. U 20 Dünya kupası 20 Mayıs ile 11 Haziran arasında yapılacak hakemler ise en az bir hafta öncesinden turnuvanın başlayacağı ülkede bulunacaklar. Durum böyle olunca da Çakır'ın ligin son 4 haftasında da görev alması mümkün değil. Ligin bitimine 9 hafta kala ancak 3 maçta görev alabilecek. 

MAÇ YÖNETME LİDERLİĞİ'Nİ ELİNDE BULUNDURUYOR

Cüneyt Çakır Haziran 2016'da Fransa Avrupa Şampiyonası, Rio olimpiyatlar, lig ve Avrupa maçları yurtdışında yönettiği 4 Şampiyonlar ligi ve 2 uluslararası milli maç, İngiltere-İskoçya maçı. Bu maç sayısını yakalayan Avrupada başka bir hakemin olmadığı belirtilirken geçen yılın lideri konumunda olan Çakır bu senede lider durumda.

YARI FİNAL GELEBİLİR

UEFA prensiplerine göre Cüneyt Çakır ikinci kez Şampiyonlar ligi finali yönetemeyecek. Çakır'ın büyük olasılıkla yarı final maçı yöneteceğine kesin gözüyle bakılıyor. TFF Çakar'ı başarılarından dolayı FiFA'nın ikinci büyük organizasyonu U20 Dünya kupasına gönderiyor. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *