» 
»
 

DAEŞ hedefleri hava harekatı ile vuruldu

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Bzagah ve Sulfaniyah bölgesindeki DAEŞ terör örgütüne ait üç bina ile iki silahlı araç, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait uçaklar tarafından düzenlenen hava harekatı ile imha edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Sulfaniyah ile Bzagah bölgesinde bölücü terör örgütü DAEŞ'e ait olan 3 bina ile 2 silahlı aracı imha etti. Konu ile ilişkin bilgilendirme yapan Genelkurmay Başkanlığı, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattğı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek olmak amacı ile 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı'nın devam ettiği belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 101'inci gününde, Hava kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçakları, Sulfaniyah ile Bzagah bölgesinde DAEŞ terör örgütüne ait olan 3 binanın ve 2 silahlı aracın imha edildiği bildirildi. Kızılay ve AFAD'a ait unsurlar ile ÖSO personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetlerin sürdürüldüğü de ifade edildi.

Bölücü terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgesinde güvenlik riski doğuran Surihye'nin kuzeyinde icra edilen ve Koalisyon Güçlerine destek veren TSK, bölgede yaşamını sürdüren sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı vurgulandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *