» 
»
 

DAEŞ Kerkük Dibis'e saldırdı: 13 kişi öldü

Bölücü terör örgütü DAEş, Irat Kerkük'ün Dibis İlçesindeki bir elektrik santraline saldırdı. Saldırı sonucunda ise 3'ü İran vatandaşı olmak üzere 13 sivil hayatını kaybetti ve 4 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Kerkük'ün Dibis İlçesi Kaymakamı Abdullah Nureddin'in yaptığı açıklamalara göre, DAEŞ'in uyuyan hücreleri Dibis'in kuzeyindeki elektrik santraline saldırdığını, DAEŞ militanlarından birinin üzerindeki bombaları infilak etmesi sonucunda elektrik santalindeki 13 santral görevlisinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Öte yandan güvenlik güçlerinin de olaya anında müdahalede bulunduğunu ve santal içerisinde kalan canlı bomba haricindeki 3 militanın öldürüldüğünü belirtti ve biri subay olmak üzere 3 polisin ise yaralandığını ifade etti. Dibis Kaymakamı Nureddin, DAEŞ'in saldırısı sonucunda hayatını kaybeden 13 kişiden 3'ünün İran vatandaşı olduğunu ve Kerkük'te sokağa çıkma yasağının sürdüğü belirtildi.

KERKÜK'TE SALDIRI SONRASINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Bölücü terör örgütünün DAEŞ'in Kerkük'teki uyuyan hücreleri, şehir merkezindeki güvenlik güçlerinin bulunduğu binalara saldırı düzenledi. Bombalı araçla ve canlı bomba ile eş zamanlı üç saldırı düzenlenmesinin ardından kentte sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bildirildi. DAEŞ militanları, gece saatlerinde el bombaları ve el bombaları ile eş zamanlı saldırılara geçti. Asayiş güçlerine ait binalara saldırı düzenlenen DAEŞ militanlarına ise polis ve güvenlik güçleri anında karşılığını verdi. Polis ve güvenlik güçleri gerekli önlemleri aldığı ve kent merkezinde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *