» 
»
 

DAEŞ lideri Bağdadi'nin dün öldürüldüğü iddia edildi

Cumartesi günü Suriye'ye yapılan hava saldırısı sonucu, terör örgütü DAEŞ lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin öldüğü iddia ediliyor. El Bağdadi'nin öldüğü konusunda daha önce de bazı haberler çıkmış ama daha sonrasında yalan olduğu açıklanmıştı.

Suriye'de yer alan haberlerin iddiasına göre terör örgütü DAEŞ'in lideri olan Ebu Bekir El Bağdadi’nin öldürüldüğü belirtiliyor. El Bağdadi’nin, dün Suriye’nin Rakka kentine düzenlenen bir hava harekatı sırasında öldüğü sanılıyor.

DAEŞ terör örgütünün yayın kanalı olarak kullandığı Amaq,  Bağdadi'nin ölüm haberini yalanladı.
Yakalayana yaklaşık 90 milyon lira tutarında para ödülü verilecek olan Bağdadi'nin çok uzun zamandır kaçabilmesinin nedeninin, saklandığı evlere gizli delikler açıp farklı bölgelere geçiş yapıyor olması olduğu iddia ediliyor.

Fas doğumlu bir belgesel yapımcısı olan Sofia Amara Irak'ın Falcon Tugayı'na elit birliklerin tam Bağdadi'yi yakalayacaklarken ellerinden nasıl kaçtığını bir belgeselle açıkladı.  Amara, yaşanan olayı anlattığı belgeselde, Bağdadi'nin yakalanabilme ihtimalinin olduğu anda, bir tünelden kaçtığını aktarıyor. Söz konusu tünelin girişi bir İngiliz gazetesi tarafından görüntülenmişti.

Daha önce de hakkında öldürüldüğü yönünde haberler çıkan El Bağdadi 2014 yılındaki El Nuri Camisinde halifeliğni ilan ettiğinden bu güne kadar herhangi bir dış alanda görülmediği biliniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *