» 
»
 

DAEŞ, Musul'daki yeni valilik binasını havaya uçurdu

Mesut Barzani'nin medya kuruluşu Rudaw'da, DAEŞ'in 19 Ekim tarihinde Musul'daki yeni valilik binasını havaya uçurduğu bildirildi.

Barzani'nin medya kuruluşu olan Rudaw'da, Musul'da bulunan yeni valilik binasının DAEŞ tarafından havaya uçurulduğu bilgisi verildi. Öte yandan Rudaw'a konuşan KDP Musul sorumlusu Said Memuzini, DAEŞ'in eski valilik binasını da kullanılmayacak hale getirdiğini dile getirdi. Said Memuzi'nin ifadesine göre, DAEŞ militanları cadde ve sokaklara bombalı tuzaklar kuruyor. Ayrıca DAEŞ, Musul'un güneyinde bulunan Hud köyü ile Hemam Elil ve Kayyara kasabası arasında bulunan yol üzerindeki 14 sivilin infazını gerçekleştirdi. ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Irak ordusu ve peşmerge güçlerinin DAEŞ'ten Musul'u kurtarmak için bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmasının üçüncü gününde uluslararası medya operasyonu Anadolu Ajansı'nın bölgeden yayınlamış olduğu fotoğraf ve videolar ile detaylar aktarıyor.

DAEŞ'e yönelik başlatılan operasyonun ilk dakikalarından itibaren, geniş bir ekip ile tüm cephelerde fotoğraf ve görüntüsünü alan Anadolu Ajansı, operasyonların sürdürüldüğü sıcak noktalardaki gelişmeleri dakika dakika iletiyor. Öte yandan Birleşmiş Milletler, Musul'dan 900 kişilik büyük bir sivil kafilenin kaçtığını ve Suriye sınırını geçmiş olduklarını duyurdu.

İngiltere'nin haber ajansı Reuters'in haberine göre ise DAEŞ'in esaretinden kurtulanların görüntülerini yayınladı. Irak Özel Kuvvetleri, Musun'un içindeki DAEŞ militanlarının sayısının yaklaşık 5 bin ile 6 bin arasında olduğunu duyurdu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *