» 
»
 

DAEŞ üyesi 8 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı Harekatında, Shudud ve Jabal Khirbat al Kanisah bölgelerinde önceden tespit edilen terör örgütü DAEŞ üyesi teröristlere yönelik, 7 hava harekatı icra edilerek, 8 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'dan (Türk Silahlı Kuvvetleri) yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olamk üzere bölücü terör örgütlerinin meydana getirdiği tehditi bertaraf ederek hudutun güvenliğini ve huzurunu sağlamak amacıyla ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 73. gününe geldi. Fırat Kalkanı Harekat'ı kapsamında 4 Kasım günü sabah saat 07.00'ye kadar meydana gelen gelişmelerle ilgili bilgiler verildi.

Mare hattında, muhalifler tarafından oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından ileri harekata devamla, Aktarin'in güneyinde bulunan, terör örgütü DAEŞ unsurları tarafından 1 Kasım'da ele geçirilen Jabal Khirbat al Kanisah isimli meskun mahalde kontrolün yeniden sağlandığı belirtildi. Gün içerisinde meydana gelen çatışmalarda 3 DAEŞ terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiği ve 4 muhalifin şehit olduğu, 10 muhalifin ise yaralandığı bildirildi. Öte yandan destek sağlayan unsurlarda hasar ve zayiatın meydana gelmediği de vurgulandı. Muhalif unsurları tarafından, harekatın başladığı günden bu yana 170 meskun mahalde (bin 350 kilometre civarında) kontrolün sağlandığı ifade edildi.

Hedef tespit vasıtları ile tespit edilen 94 hedef ateşe tutularak, DAEŞ terör örgütü üyesi teröristler tarafından kullanıldığı belirlenen savunma mevzileri, barınma yerleri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirildi. Koalisyon güçleri tarafından, Jabal Khirbat ve Shudud bölgelerinde belirlenen DAEŞ terör örgütü üyelerine yönelik 7 hava harekatının düzenlendiği ve 8 DAEŞ üyesi teröristin etkisiz hale getirildiği söylendi. Öte yandan DAEŞ'e ait 2 savunma mevzisi ve 2 havan da imha edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *