» 
»
 

DAEŞ ve PYD hedefleri yerle bir edildi

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bölücü terör örgütleri DAEŞ'e ait olan 40 hedefe ve bölücü terör örgütü PYD'ye ait olan 6 hedefe TSK tarafından atış yapılarak, terör örgütü üyesi teröristler baskı altına alındı.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, başta bölücü terör örgütü DAEŞ olmak üzere terör örgütleri tehdidine karşı ve hudut güvenliğini artırmak amacı ile başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı devam ediyor. Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 59. gününde Azaz-Rai-Cerablus hattındaki gelişmelere yönelik gerekli olan emniyet önlemleri alınıyor. Halâ kontrol edilmekte olan bölgede gözetleme, keşif, hedef tespiti, savunma tedbirlerini geliştirme ve meydana gelecek fırsat hedeflerini etkisiz hale getirme ve bölgeyi kontrol altına alma faaliyetlerine hız kesmeden deam ediliyor.

Bölücü terör örgütü DAEŞ üyelerinin Azaz ve Türkmen Barı meskun mahallerine yönelik bombalı araçla saldırı düzenlemesinin sonucunda 3 muhalif şehit oldu ve 11 muhalif ise yaralandı. Destek sağlamakta olan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarında zayiat ve hasar oluştu. Muhalif unsurları tarafından, Fırat Kalkanı Harekâtı'nın başlangıcından bu yana 156 meskul mahalde bin 265 kilometrekare civarındaki alanda güvenlik ve kontrol sağlandı. Öte yandan belirlenen terör örgütleri DAEŞ'e ait olan 40 ve bölücü terör örgütü PYD'ye ait olan 6 hedefe TSK tarafından atış yapıldı ve teröristler baskı altına alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *