» 
»
 

DAEŞ'e ait 93 hedef ateşe tutuldu

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, bölücü terör örgütü DAEŞ'e ait 93 hedef ateş altına alındı. Teröristler tarafından kullanıldığı tespit edilen barınma yerleri ile komuta-kontrol tesisleri imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin oluşturduğu tehditi bertrraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koaliston güçlerine destek vermek amacıyla Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 91. gününe geldi.

Sürdürülen Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında, dün muhalif unsurlarından meydana gelen özel kuvvet grupları, Karadağ bölgesinde, El Bab'ın kuzeyden ve batıdan kşatılmasına yönelik hazırlıklarını yaptı. Gün içerisinde çıkan çatışmada ise bir muhalif yaralandı.

Hedef tespit vasıtaları ile belirlenen terör örgütü DAEŞ'e ait 93 hedef, ateş destek vasıtaları ile ateş altına alındı. Teröristler tarafından kullanılan savunma mevzileri, barınma yerleri, komuta ve kontrol tesisleri ile araçlar ve silahlar ise imha edildi.

Koalisyon güçleri tarafından hava harekatı düzenlenmedi. Sınır hattında insansız hava araçları ile keşif ve gözetleme faaliyetleri devam ettirildi. Öte yandan harekatın başlangıcından bu yana yaklaşık bin 800 kilometrekare alanda kontrol sağlandı ve 30 el yapımı patlayıcı imha edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *