» 
»
 

DAEŞ'e ajanlık yapan Hacker'a 25 yıl hapis cezası

Amerika ordu verilerine girerek yüzlerce kişinin bilgilerine erişip bunları DAEŞ ile paylaşan hacker hapis cezasıyla karşı karşıya geldi. Kosova'lı hacker olarak da bilinen adamın suçu amerikan ordusunun sistemine sızıp, bilgileri dağıtmak...

2015 yılında Kosova vatandaşı bir hacker Amerika Birleşik Devletleri ordu sistem ve ağına girip burdaki bilgilere ulaştığı ve elde ettiği bilgileri terör örgütü DAEŞ ile paylaştığı kesinleşmişti.

Polisin yaptığı kapsamlı araştırmada adının Ardit Ferizi olduğu tespit edilen hackerin DAEŞ' e bilgi, belge ve veriler başka bir militan tarafından internet ortamında açıklanmıştı.

20 yaşındaki genç hackerin ''korunan bilgisayara yetki olmadan erişme'' suçundan ve ''terör faaliyetlerini desteklemek için bilgi sağlamak'' suçundan adalet ile karşı karşıya gelmesiyle 25 ile 35 yıl arası hapis cezasına çarptırılması bekleniyor.

Bu haber ile küreselleşen dünyada artık savaşlarda kullanılan silahların değiştiğini ve merminin daha uzaklara gittiğini sanal dünyada olan bu gelişme ile görünüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *