» 
»
 

DAEŞ'e yönelik geniş çaplı operasyon: Son bir haftada 820 gözaltı

İçişleri Bakanlığı tarafından, DAEŞ terör örgütüne yönelik hafta boyunca geniş çaplı operasyonlar yapıldı. Operasyonlarda 820 kişnin gözaltına alındığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından, DAEŞ terör örgütüne yönelik hafta boyunca gerçekleştirilen geniş çaplı operasyonlarda toplamda 820 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı.

Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ terör örgütüne yönelik dün 29 ilde düzenlenen operasyon ile birlikte, geçtiğimiz hafta boyunca düzenlenen operasyonlarda toplamda 820 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan, bölücü terör örgütü ile mücadele kapsamında, JÖH, PÖH, Jandarma Komando Birlikleri, Türk Sllahlı Kuvvetleri'nin hava ve kara unsurları tarafından 165 operasyonun gerçekleştirildiği belirtildi. Bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği iddiası ile gözaltına alınan 287 kişiden 29'u tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün Paralel Devlet Yapılanması ile bağlantısı olduğu değerlendirilen 701 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda ise adliyeye çıkarılan 73 kişi tutuklandı. Sol terör örgütleri ile irtibatlı olduğu değerlendirilen ve gözaltına alınan 21 kişiden 2'si tutuklandı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *