» 
»
 

DAEŞ'li canlı bomba kuryesi Şanlıurfa'da yakalandı!

Şanlıurfa'da DAEŞ'e yönelik düzenlenen operasyonda Abud Mohho isimli canlı bomba kuryesi çok sayıda patlayıcı ile birlikte ele geçirildi.

Şanlıurfa'da DAEŞ'e yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan canlı bomba kuryesi çok sayıda patlayıcı ile yakalandı. Ele geçirilen patlayıcının İstanbnul, Ankara ve Gaziantep'te düzenlenen saldırılar ile benzerlik taşıdığı açıklandı. Alınan bilgilere göre, Şanlıurfa'da DAEŞ terör örgütüne yönelik operasyon başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Abud Mahho" isimli DAEŞ'li terörist gözaltına aldı.

Gözaltına alınan teröristin ifadesi doğrultusunda Akçakale ilçesi sınırında bir çuval içerisinde 6 adet elektrikli hale çevrilmiş kapsül, 3 adet el bombası fünye grubu, 3 adet basma tipi anahtar sistemi ve 3 kilo 560 gram RDX TNR karışımı ana patlayıcı madde ele geçirildi.

Emniyet mesuplarının incelemesi sonucunda, ele geçirilen malzemelerin canlı bomba yapımında kullanılan malzemeler olduğunu ve DAEŞ terör örgütünün İstanbul, Anakra ve Gaziantep'te düzenlediği bombalı saldırılarda kullanılan malzemeler ile benzerlik gösterdiğini tespit etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *