» 
»
 

Danimarka'da feribotlara terör tehdidi

Danimarka-Almanya seferleri düzenlenen feribotlara terör ihbarı yapılırken, tüm seferler karşılıklı olarak askıya alındı.

Terör tüm dünyada birçok saldırıya konu olmaya devem ederken, her ülkenin terör konusunda tedbirlerini en üst seviyelerine çıkarmaya başlaması insanlar üzerinde korkuya neden oluyor. 

Bugün İran’da yaşanan terör olayları hala sıcaklığı korurken bir diğer terör alarmı da Danimarka’da verildi.

Danimarka’nın Rodby kentinde bulunan feribot seferleri iptal edilirken, feribotlardaki tüm halkı boşaltma kararı verildiği öğrenildi. Danimarka ile Almanya arasında yapılan bütün feribot seferlerinin de, gelen bir ihbar telefonu üzerine karşılıklı olarak durdurulduğu belirtildi. Telefondan gelen bir tehdit alındığı ama bu aramayı kimin nereden yaptığı hakkında herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Danimarka’da görevli Feribot operatörü Scandlines, Rodby'deki tüm feribotların tamamen boşaltıldığını duyurdu.
Danimarka ve Almanya arasında her gün düzenli ve karşılıklı olarak yapılan feribot trafiğinin de bilinmeyen bir kişiden gelen bir tehdit telefonunun ardından güvenlik gerekçesiyle askıya alındığı ifade ediliyor.
Görevli polis departmanı  de bir tehdit telefonu alındığını doğruladı ancak olayın ayrıntısı hakkında hiçbir bilgi verilmedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *